June 12, 2019

Kishwaukee College announces Spring 2019 graduates

Kishwaukee College announces the graduates for Spring 2019. Graduation Honors are divided into three categories based on final cumulative grade point average (GPA) on a 4.0 scale: summa cum laude indicates a cumulative GPA between 3.75-4.0; magna cum laude indicates a cumulative GPA between 3.5-3.749; and cum laude indicates a cumulative GPA between 3.25-3.499. Students who fulfill requirements for a Certificate and have a final cumulative GPA of 3.25 or higher are awarded a Certificate with Distinction.

The College held Commencement Ceremonies for the Spring 2019 graduates on May 18. Members of the Class of 2019 participated in one of two ceremonies on campus, dependent upon the program completed. The graduate total for the semester is 384 students who completed a total of 426 degrees and certificates for Spring 2019.

The following students completed the requirements for graduation from Kishwaukee College:

Amboy:                    Matthew James Rood, CERT, Diesel Power/Equipment Repair, With Distinction

Arlington Heights:  Nicholas Martin Zyskowski, AAS, Diesel Power Technology, Summa Cum Laude, CERT, Diesel Power/Equipment Repair, With Distinction

Bartlett:                   Amanda J Leever, AAS, Registered Nursing

Batavia:                   Aric Jon Anderson, CERT, Diesel Power/Equipment Repair;

                                 Jacob Ross Houswerth, Associate in Science;

                                 Trisha L Oleson, AAS, Registered Nursing;

Belvidere:                Pamela Ann Hulton, AAS, Landscape Design & Nursery, Summa Cum Laude, PTK;

                                 Caden G Walling, AAS, Diesel Power Technology

Bolingbrook:           Bernard A Anane Sr, CERT, Pro-Level I Collision Repair, With Distinction

Byron:                      Kassandra M Rosecke, Associate in Arts

Cherry Valley:         Tristan James Saint-Germain, CERT, Diesel Power/Equipment Repair     

Chicago:                   Calvert B Griffin Jr, AAS, Automotive Technology

Chicago Heights:     Kevin G Lozano, AAS, Diesel Power Technology, Summa Cum Laude, CERT, Diesel Power/Equipment Repair, With Distinction

Clare:                       Lori G Drake, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                                 Evyn McCoy, CERT, EMT, With Distinction     

Cortland:                 Ariana Delgado, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Jadyn Ensign, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Samantha Guadarrama, Associate in Science;

                                 Jade S Kleckner, Associate in Science;

                                 Serene S Labadi, Associate in Arts, Summa Cum Laude, PTK;

                                 Emily Pesina, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Victoria D Pham, Associate in Science, Magna Cum Laude, PTK;

                                 Raina Sands, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Kenyetta J Tate, Associate in Arts;

                                 Zachary Wheeler, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction       

Creston:                  Alfredo Aburto-Flores, AAS, Registered Nursing, Associate in Science, Cum Laude;

                                 Vanessa Aburto-Flores, Associate in Science;

                                 Ashley Marie Kerns, Associate in Arts, Magna Cum Laude

Davis Junction:       Michele Haley, Associate in Science;

                                 Sean Conner Roedel, AAS, Diesel Power Technology, Magna Cum Laude, CERT, Diesel Power/Equipment Repair, With Distinction

DeKalb:                    Bradley Joseph Allen, Associate in Science, Summa Cum Laude, PTK;

                                 Jade Ansteth, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Carmen C Arias, Associate in Science;

                                 Tateana R Austin, CERT, Basic Nurse Assisting;

                                 Grecia Avalos, AAS, Criminal Justice-General, Magna Cum Laude, PTK, CERT, Criminal Justice Management, With Distinction, CERT, Social Role of Law Enforcement, With Distinction;

                                 Jordan Baker, AAS, Automotive Technology, Summa Cum Laude;

                                 Matthew M Bamberg, Associate in Science;

                                 Kaylyn R Barlow, Associate in Arts;

                                 Eric G Barraza, CERT, Basic Nurse Assisting;

                                 Joshua W Becker, CERT, EMT;

                                 Jayson Pierre Bell, Associate in Arts;

                                 Angel Alissia Beltran, Associate in Arts, Magna Cum Laude;

                                 Taylor E Casey, Associate in Science;

                                 Madison Cauldron-Boston, CERT, Basic Nurse Assisting;

                                 Erick D Chester, CERT, Basic Automotive Technology;

                                 Samantha L Collin, Associate in Arts;

                                 Joshua E Colon, CERT, Pro-Level I Collision Repair;

                                 Clarissa G Corbin, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Jade T Crawford, AAS, Registered Nursing;

                                 Jennifer Ann Cutshall, CERT, Medical Billing and Coding, With Distinction;

                                 Abigail Diehl, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Richard Carl Dreier, CERT, Landscape Design/Plant ID, With Distinction;

                                 Nicholas Alexander Droste, Associate in Science, Cum Laude;

                                 David J Faivre, CERT, Computer-Aided Architectural Drafting, With Distinction, CERT, Computer-Aided Mechanical Drafting, With Distinction;

                                 Daniel R Fashoda, Associate in Science;

                                 Deoja J Fort, CERT, Basic Nurse Assisting;

                                 David Charles Franklin, Associate in Arts;

                                 Logan Charles Freeman, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                                 Ladjion A Funches Sr, CERT, Basic Automotive Technology, With Distinction;

                                 Annabella Gentile, CERT, Basic Nurse Assisting;

                                 Caitlyn M George, Associate in Arts;

                                 Rogelio Godinez, CERT, Administrative Assistant, With Distinction, CERT, Application Specialist;

                                 Alexis C Gordon, Associate in Arts;

                                 Ryan L Green, AAS, Electronics Technology, Magna Cum Laude, CERT, Industrial Electricity, With Distinction;

                                 Latrina T Hamilton, AAS, Registered Nursing;

                                 Kendall J Hampton, Associate in Arts, Summa Cum Laude;

                                 Dustin Adam Sebastian Hayes, AAS, Criminal Justice-General, Magna Cum Laude, CERT, Criminal Investigations, With Distinction;

                                 Mark W Hoppenworth, Associate in Science, Cum Laude;

                                 Finn Hostetler, Associate in Science, Summa Cum Laude, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 James Matthew Howell, Associate in Science;

                                 Douglas Durand Johnson, Associate in Arts;

                                 Kiara Keys, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Sara Elizabeth Kidd, CERT, Esthetics, With Distinction;

                                 Michiah I Kirkwood, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Nancy Kraft, AAS, Criminal Justice-Forensic Tech, Magna Cum Laude;

                                 Deidra M Laseter, Associate in Arts;

                                 Joseph J Laskowski, CERT, Basic Automotive Technology

                                 Sarah K Lehan, AAS, Criminal Justice-General, Cum Laude;

                                 James W Lindloff, AAS, Horticulture Sustainable/General, Magna Cum Laude;

                                 Jonh Anthony E Macario, Associate in Science;

                                 Saddam H Mahram, Associate in Science;

                                 Shanice Mallett, Associate in Science;

                                 Natalie Martinez, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Tyra M Mason, CERT, Basic Nurse Assisting;

                                 Abby Dianne Masters, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                                 Savannah Leigh Mathis, Associate in Science, Cum Laude;

                                 Xica A McClain, Associate in Arts;

                                 Michael J McNally, CERT, Medical Billing and Coding, With Distinction;

                                 Janet Mendez, CERT, Basic Nurse Assisting;

                                 Fernando H Miranda, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Nailah Subira Mobley, Associate in Arts, Cum Laude;

                                 Afag E Mohamed, Associate in Science;

                                 Alina Ann Mohr, Associate in Science, Cum Laude, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 George P Mokate, Associate in Science;

                                 Henry Cornelius Morris, Associate in Arts;

                                 Abby Morris, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Ernest J Mueller, CERT, Automated Industrial Tech, With Distinction;

                                 Jack Timothy Murphy, Associate in Science, PTK;

                                 Lori Neff, Associate in Arts;

                                 Kyra M Ozier, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Rebecca Leeann Paxton, Associate in Arts, With Distinction, PTK;

                                 Victor J Pineda, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Helena Marie Porter, Associate in Science;

                                 Zachary L Prater, Associate in Science;

                                 Savannah Price, Associate in Arts;

                                 Ataur Rab, Associate in Engineering Science, Magna Cum Laude, PTK;

                                 Juan A Resendiz, CERT, Basic Automotive Technology;

                                 Victoria Resendiz, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                                 Stephanie Roach, AAS, Registered Nursing, Cum Laude;

                                 Selena Rodriguez, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Francesca C Rodriguez Nunez, AAS, Registered Nursing;

                                 Jasmine Rojas, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Caitlin M Ross, CERT, Basic Nurse Assisting;

                                 Rebecca N Sanchez, CERT, EMT;

                                 Karen M Seibert, AAS, Registered Nursing, Summa Cum Laude;

                                 Kaylyn Rae Smith, AAS, Registered Nursing;

                                 Shania Geneva Smith, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Whitney N Sprague, CERT, Esthetics, With Distinction;

                                 Danielle Stiles, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                                 Kamryn Stone, CERT, Basic Nurse Assisting;

                                 Melissa M Stone, CERT, EMT, With Distinction;

                                 Alyiah Sundstrom, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Matthew Scott Sweet, Associate in Science;

                                 Kalia C Sykes, CERT, Basic Nurse Assisting;

                                 Kavaundra Ticey, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Derek Tijerina, Associate in Arts, Cum Laude;

                                 Mayra Vazquez, Associate in Science;

                                 Jessica Velasquez, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Dante Ward, Associate in Science;

                                 Amanda R Wilson, Associate in Arts;

                                 Camron E Winger, Associate in Arts;

                                 Bryan M Wisdom, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Nicholas A Wolf, CERT, Basic Welding Technology, With Distinction;

                                 Keith Joseph Wray, AAS, Horticulture Sustainable/General, Cum Laude, AAS, Landscape Design & Nursery, Cum Laude, CERT, Landscape Design/Plant ID, With Distinction, CERT, Greenhouse/Garden Center;

Dixon:                      Christian G Guerrero, AAS, Diesel Power Technology    

Dolton:                    Paige Anderson, AAS, Criminal Justice-General        

Elburn:                     Kyle S Collins, AAS, Diesel Power Technology;

                                 Erika Elaina Guillen, Associate in Arts

Elgin:                       Carson R Garcia, AAS, Diesel Power Technology, Magna Cum Laude;       

Esmond:                   Levi P Johnson, Associate in Science

Evanston:                Kyler Uriah Ahmad Bunton, Associate in Arts       

Forreston:                Brittan Christian Devries, CERT, Diesel Power/Equipment Repair, With Distinction        

Franklin Grove:       Edward Leon Hoffman, CERT, Diesel Power/Equipment Repair        

Genoa:                     Sean P Berna, Associate in Science, Cum Laude;

                                 Charlotte Bradshaw, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Sarah D Brown, Associate in Arts, Summa Cum Laude, PTK;

                                 Elizabeth J Buschbacher, Associate in Arts, Cum Laude;

                                 Zoey A Gearhart, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Gregory Gomez, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                                 Nina G Gonzales, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Russell T Heibel, Associate in Arts, Magna Cum Laude;

                                 Jonathan J Hoffstead, Associate in Arts;

                                 Lorelle Muse LaCasse, Associate in Science;

                                 Kendra N Licht, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Patricia Melissa Mendoza, Associate in Arts, Magna Cum Laude;

                                 Madisen Miller, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Isabel Napiorkowski, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Angel A Navarrete, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Kaedyn Neblock, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Samantha Lynn Peters, Associate in Science;

                                 John P Ramza, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Kathleen Mary Rich, Associate in Science;

                                 Samantha M Rodway, Associate in Science, Cum Laude;

                                 Chase Evan Rogers, AAS, Diesel Power Technology, Magna Cum Laude, CERT, Diesel Power/Equipment Repair, With Distinction;

                                 Jewel Sanders, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Kurt N Schmicker, CERT, Diesel Power/Equipment Repair, With Distinction;

                                 Calista Toeur, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Hannah Rose Whitten, Associate in Arts, Magna Cum Laude

Hampshire:              Alex A Pacey, AAS, Diesel Power Technology

Hinckley:                  Jason E Bohannon, AAS, Agribusiness, CERT, Foundations of Agribusiness, With Distinction, CERT, Precision Agriculture, With Distinction;

                                 Morgan F Grivetti, CERT, Diesel Power/Equipment Repair, With Distinction;

                                 Jan M Pascolini, CERT, Floral Horticulture, With Distinction, CERT, Greenhouse/Garden Center;

                                 Daniel F Roop, AAS, Networking & Systems Administration, CERT, Cisco Networking, With Distinction

Hoffman Estates:     Raheem A Gafoor, Associate in Arts

Island Lake:              Taelor N Schmitz, Associate in Science, Cum Laude       

Kingston:                Gianna Focht, Associate in Science;

                                 Amber Groebner, CERT, Pro-Level I Collision Repair, With Distinction;

                                 Alissa M Lacko, Associate in Arts, Cum Laude;

                                 D’Artagnan Lowe, Associate in Science;

                                 Jenny Denise Puckett, Associate in Arts, Magna Cum Laude;

                                 Catherine E Wille, Associate in Arts, Summa Cum Laude, PTK       

Kirkland:                  Amelia M Bock, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Crystal Gonzalez, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Travis Q Haak, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Michelle Hernandez, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Sean P Hines, Associate in Science, Cum Laude;

                                 Kortney Mae Jones, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                                 Evelyn Morales, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Zachary Michael Murray, CERT, Advanced Automotive Technology;

                                 Alanna Rose Sterling, Associate in Arts;

                                 Cassidy W Sterling, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Haley N Thompson, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Tania Vazquez, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction

La Salle:                    Peyton Lamps, AAS, Horticulture Floral Design, CERT, Floral Horticulture, CERT, Greenhouse/Garden Center       

Lee:                          Natalie L Swanson, Associate in Science, Cum Laude

LeRoy:                      Shaylee Marie Clow, Associate in Arts, Magna Cum Laude

Lincoln:                    Aaron Robert Tracy, AAS, Automotive Technology, Summa Cum Laude      

Lindenwood:           Michael Robert Drendel, CERT, Diesel Power/Equipment Repair;

                                 Cole B Lentz, Associate in Science, Cum Laude      

Machesney Park:    Cole A Damon, AAS, Diesel Power Technology, Magna Cum Laude

                                 Kylie Prielipp, Associate in Arts        

Malta:                      Haley J Bruno, AAS, Registered Nursing, Cum Laude, Associate in Science, Cum Laude;

                                 Deana K Clark, Associate in Arts, Magna Cum Laude, PTK;

                                 Andrea Garcia, Associate in Arts;

                                 Brandon A Johnson, AAS, Automated Engineering Tech, Summa Cum Laude;

                                 Alejandra I Moore, CERT, Basic Automotive Technology, With Distinction;

                                 Nicole Susan Osborne, AAS, Registered Nursing;

                                 Benjamin M Stark, AAS, Diesel Power Technology;

                                 John P Vera, CERT, Basic Automotive Technology, With Distinction;

                                 Stevie R Walker, Associate in Arts       

Maple Park:             Maj Kravos, Associate in Science;

                                 Alan J Webb, CERT, Diesel Power/Equipment Repair

Marengo:                 Bailey Reid Miller, AAS, Criminal Justice-General, Summa Cum Laude, CERT, Criminal Justice Management, With Distinction, CERT, Social Role of Law Enforcement, With Distinction;

                                 Juan Pasillas, CERT, Diesel Power/Equipment Repair;

                                 Christian D Resenbeck, CERT, Diesel Power/Equipment Repair, With Distinction

McHenry:                 Larisa M Smiths, Associate in Arts, Magna Cum Laude

Mendota:                Nina Jo Ramos, CERT, Esthetics, With Distinction;

                                 Nathan Paul Truckenbrod, AAS, Diesel Power Technology

Mount Morris:        Ian B Holley, Associate in Science;

                                 Adam David Sarantakos, CERT, Computer-Aided Mechanical Drafting, With Distinction;

                                 Bailey Rebecca Shaffer, Associate in Science        

Oregon:                   Tyler Austin Burke, CERT, Diesel Power/Equipment Repair, With Distinction;

                                 Haley M Mizner, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                                 Haley Margaret Moore, Associate in Science;

                                 Hailey Ariana White, Associate in Science, Magna Cum Laude, PTK                    

Paw Paw:                 Antonio Solis, AAS, Diesel Power Technology, CERT, Diesel Power/Equipment Repair, With Distinction

Polo:                         Colton J Griffin, CERT, Diesel Power/Equipment Repair        

Poplar Grove:          Shannon Sullivan, Associate in Science

Princeton:               Trevor Scott Ryan, AAS, Horticulture Sports Turf Management, CERT, Greenhouse/Garden Center

Richton Park:          Cody K Bell, Associate in Science       

Rochelle:                 Celeste Almaraz, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                                 Ivan Belmonte, CERT, Basic Automotive Technology;

                                 Cheyann E Brewer, Associate in Science;

                                 Hannah Leigh Broome, Associate in Arts, Cum Laude;

                                 Taylor J Buckwalter, Associate in Arts;

                                 Emily J Scheel, Associate in Arts, Magna Cum Laude;

                                 Marili Cervantes, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Alexander Chavez, CERT, Medical Billing and Coding;

                                 Erin L Decker, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Aaron Michael Doering, CERT, Automated Industrial Tech, With Distinction;

                                 McKenzie S Doerr, CERT, Basic Nurse Assisting;

                                 Morelia Escutia, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Bryan Emmanuel Garcia Belmonte, Associate in Arts, Magna Cum Laude;

                                 Kristen R Glavac, Associate in Science, Cum Laude, CERT, Medical Billing and Coding, With Distinction;

                                 Garrett M Golt, Associate in Arts;

                                 Lori Hammelman, CERT, Medical Billing and Coding, With Distinction;

                                 Stephanie N Hardcastle, AAS, Registered Nursing, Magna Cum Laude, PTK;

                                 Monica Hernandez Jr, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Nancy J Hernandez, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Alejandra Herrera, Associate in Science, PTK;

                                 Angie Herrera, Associate in Science;

                                Jennifer Nicole Johnson, AAS, Registered Nursing, Associate in Science, Summa Cum Laude, PTK;

                                 Jaelyn M Kammes, Associate in Science, Cum Laude;

                                 Colin J Kee, AAS, Computer Information Systems, Magna Cum Laude;

                                 Mason Tyler Lamb, Associate in Science, Summa Cum Laude, PTK;

                                 Mya J Latta, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Amanda J Lee, CERT, Medical Billing and Coding, With Distinction;

                                 Nancy Lopez Torres, Associate in Science, Magna Cum Laude

                                 Isabelle Marsh, CERT, Basic Nurse Assisting;

                                 Daniel Walter McAnly, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                                 Justina K Merritt, Associate in Arts, Summa Cum Laude;

                                 Emily R Miller, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Cate Lyn Myers, Associate in Arts;

                                 Kaytlin L Neale, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Christine J Newman-Askins, Associate in Science, Magna Cum Laude, PTK;

                                 Tiffany R Newman-Askins, Associate in Science, Magna Cum Laude, PTK;

                                 Allison Marie Nixon, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                                 Nyna M Oliver, CERT, Greenhouse/Garden Center;

                                 Kaitlynn M Ost, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Henry Penaran, Associate in Science;

                                 Victoria M Pfister, CERT, Esthetics;

                                 Jessica Lynne Pflipsen, Associate in Arts;

                                 Olivia P Ramos, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Patricia M Reed, AAS, Administrative Professionals, Cum Laude, CERT, Administrative Assistant, With Distinction, CERT, Application Specialist, With Distinction;

                                 Jake Edward Rodriguez, AAS, Automotive Technology, Magna Cum Laude;

                                 Jacob A Roushia, Associate in Arts;

                                 Rigel A Salas Jr, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Jose Manuel Salinas Ramos, Associate in Engineering Science, Summa Cum Laude;

                                 Luke Sovine, Associate in Science, Cum Laude;

                                 Aimee L Steichen, Associate in Science;

                                 Kelsey Stolte, Associate in Arts;

                                 Madison R Underwood, CERT, Basic Nurse Assisting;

                                 Alison G Valdivieso, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                               Jason James Walsh, AAS, Computer-Aided Mechanical Design, Summa Cum Laude, CERT, Computer-Aided Architectural Drafting, With Distinction, CERT, Computer-Aided Mechanical Drafting, With Distinction;

                                Cheyene L Watson, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction        

Rockford:                Marilyn J Maher, Associate in Arts, Cum Laude;

                                 Chelsea Marks, AAS, Criminal Justice-Forensic Tech, CERT, Criminal Investigations, With Distinction;

                                 Ashlynn May Tinsley, AAS, Diesel Power Technology, Cum Laude;

                                 Anne Von Arx, AAS, Landscape Design & Nursery, Summa Cum Laude, CERT, Landscape Design/Plant ID, With Distinction, CERT, Greenhouse/Garden Center, With Distinction;        

Shabbona:               Evan Scot Ostrander, CERT, Industrial Electricity;

                                 Christina Roller, AAS, Registered Nursing;

                                 Olin Wesley Simpson, Associate in Arts, Summa Cum Laude, PTK

St. Charles:              Benjamin E Flower, CERT, Diesel Power/Equipment Repair;

                                  Abraham G Rodriguez, AAS, Criminal Justice-General

Steward:                  Daniel W Childers, CERT, Basic Welding Technology;

                                 Caleb Gould, Associate in Science, Magna Cum Laude, PTK

Streamwood:          Keith Shank, CERT, Diesel Power/Equipment Repair, With Distinction

Streator:                  Blake R Gabehart, Associate in Science

Sublette:                  Joyce A Papiech, AAS, Horticulture Greenhouse, Summa Cum Laude

Sugar Grove:           Hongbo Cui, CERT, Esthetics, With Distinction       

Sycamore:               Schuyler James Birdsell, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                                 Nathaniel Bisco, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Carolyn Ann Blanken, AAS, Registered Nursing, Summa Cum Laude;

                                 Morgan P Brons, Associate in Arts;

                                 Adam Brown, Associate in Science;

                                 Carol D Cherry, AAS, Administrative Professionals, CERT, Administrative Assistant, CERT, Application Specialist;

                                 Benjamin G Cottone, CERT, Basic Automotive Technology, With Distinction;

                                 Sammuel Cottone, Associate in Arts;

                                 William R Dancey, Associate in Engineering Science;

                                 Fred James Dewitt, AAS, Diesel Power Technology, CERT, Diesel Power/Equipment Repair;

                                 Alexandra Diehl, AAS, Registered Nursing;

                                 Laura Lee Donnelly, Associate in Science;

                                 Mitchell Doty, Associate in Arts;

                                 Jacob W Dresser, AAS, Automotive Technology, Cum Laude;

                                 Ronald L Edwards Jr, AAS, Marketing and Management, Summa Cum Laude;

                                 Jason Lane Ericson, Associate in Science;

                                 Dustin A Fischer, Associate in Engineering Science;

                                 Benjamin L Fisher, CERT, Basic Automotive Technology;

                                 Joseph Donald Fisher, Associate in Arts;

                                 Sawyer Kathryn Forest, AAS, Automotive Technology, CERT, Advanced Automotive Technology;

                                 Mitchell A Gable, Associate in Science;

                                 Denise Grudecki, AAS, Registered Nursing, Magna Cum Laude;

                                 Nathaniel J Haacker, CERT, EMT;

                                 Shawna A Hackler, AAS, Registered Nursing, Cum Laude, PTK;

                                 Benjamin E Hanley, Associate in Arts;

                                 Bryce Richard Hansen, Associate in Science, PTK;

                                 Madelyn E Hayes, AAS, Registered Nursing;

                                 Madeline Christine Humm, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                                 Melissa L Jacob, Associate in Arts;

                                 Delaney A Jones, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Emily Keast, AAS, Registered Nursing, Cum Laude;

                                 Timothy W Keller, Associate in Arts;

                                 Madison R Klassen, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Collin J Koneczny, CERT, EMT;

                                 Abigail Lewis, Associate in Arts, Summa Cum Laude;

                                 Sarah M McAnally, Associate in Science, Summa Cum Laude;

                                 Douglas Ethan McClain, Associate in Science;

                                 Essie R McMahon, Associate in Arts, Summa Cum Laude;

                                 Tiffani McMaster, AAS, Registered Nursing;

                                 Nathan P Mishke, CERT, Pro-Level I Collision Repair;

                                 Bryan Mora, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Kailey R Munro, Associate in Science;

                                 Isabella Nordstrum, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Wendy Irene Nowak, AAS, Registered Nursing, Magna Cum Laude;

                                 Kathryn E Parsons, Associate in Arts, Cum Laude;

                                 Ruby Pennington, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Joshua M Pepping, AAS, Horticulture Greenhouse;

                                 Lyric Pugh, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Sandra Paige Ragsdale, AAS, Registered Nursing, Summa Cum Laude;

                                 Mary Rivera, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Kiana M Robinson, Associate in Science;

                                 Victoria Paige Ruud, Associate in Arts, Summa Cum Laude, PTK;

                                 Irving M Sanchez, CERT, Basic Automotive Technology;

                                 Thomas Edward Sauber, Associate in Arts;

                                 Steven D Scheele, CERT, Automated Industrial Tech;

                                 Allison G Schmidt, Associate in Science, Magna Cum Laude, PTK;

                                 Sophia Slaoui Andaloussi, Associate in Engineering Science;

                                 Stephanie Speerly Stout, Associate in Arts;

                                 Dustin A Stadie, AAS, Registered Nursing;

                                 Isabella G Teran, CERT, Basic Nurse Assisting;

                                 Maxwell Shawn Thrower, Associate in Arts;

                                 Haley E Tyrrell, Associate in Science, Cum Laude;

                                 Aubrey Villarreal, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Teague T Walker, AAS, Registered Nursing;

                                 Sydney N Webster, Associate in Science, Cum Laude, PTK;

                                 Constance Wedel, CERT, Basic Nurse Assisting, With Distinction;

                                 Mary Wetzel, CERT, Basic Nurse Assisting;

                                 Tristan Christopher Wilbur, Associate in Arts;

                                 Joshua Adam Wilkin, CERT, Cisco Networking, With Distinction, PTK;

                                 Timothy W Wilkin, CERT, Cisco Networking, With Distinction;

                                 Sarah Elizabeth Womack, Associate in Science, Magna Cum Laude;

                                 Lucas J Wright, Associate in Science, Cum Laude;

                                 Hanah Nicole Young, Associate in Science;

                                 Deanna R Zimmerman, AAS, Registered Nursing, Summa Cum Laude        

Villa Park:                Ryan P Toika, AAS, Computer-Aided Architectural Design, Summa Cum Laude, CERT, Computer-Aided Architectural Drafting, With Distinction, CERT, Computer-Aided Mechanical Drafting, With Distinction        

Waterman:              Shawn Michael Agler, Associate in Science, Cum Laude;

                                 Matthew R Browder, AAS, Registered Nursing;

                                 Derek Wild, Associate in Arts        

Waukegan:              Marcus J Roberson, Associate in Science

Winnebago:             Adam Sean Oakley, CERT, Diesel Power/Equipment Repair

Yorkville:                 Kelly Ann Krajec, CERT, Medical Billing and Coding, With Distinction

Related: